Brugerråd Nord

Omfatter Dyrehaven, Jægersborg Hegn, Charlottenlund Skov, Vestvolden, Rude skov, Folehaven, Geel Skov samt en del mindre småskove nord for Dyrehaven.
Referater

Referat af møde i NST, Hovedstaden Brugerraad nord 24-6-2014

Referat af møde i NST, Hovedstaden Brugerråd Nord den 18. september 2013

Referat af møde i NST, Hovedstaden Brugerråd Nord den 15. maj 201 3

Referat af møde i NST, Hovedstaden Brugerråd Nord den 19. september 2012

Referat af møde i NST, Hovedstaden Brugerråd Nord den 9. Maj 2012

Referat af møde i NST, Hovedstadens Brugerråd Nord den 7. september 2011

Referat af møde i NST, Hovedstadens Brugerråd Nord den 11. maj 2011

Referat af møde i Brugerråd Nord, d. 22. september 2010

Referat af møde i Brugerråd Nord, d. 5. maj 2010

Referat af møde i Brugerråd Nord, d. 16. september 2009

Referat af møde i Brugerråd Nord, d. 12. maj 2009

Referat af møde i Brugerråd Nord, d. 24. september 2008

Referat af møde i Brugerråd Nord, d. 5. maj 2008

Referat af møde i Brugerråd Nord, d. 25. september 2007

Referat af møde i Brugerråd Nord, d. 7. juni 2007

Referat af møde i Brugerråd Nord, 26. september 2006

Referat af møde i Brugerråd Nord, d. 3. maj 2006

Referat af møde i Brugerråd Nord, d. 5. oktober 2005

Referat af møde i Brugerråd Nord, d. 2. juni 2005

Referat af møde i Brugerråd Nord d. 5. oktober 2004

Referat af møde i Brugerråd Nord d. 3. maj 2004

Referat af møde i Brugerråd Nord den 13. januar 2004

Referat af møde i Brugerråd Nord den 22. maj 2003

Referat af møde i Brugerråd Nord den 23. oktober 2002

Medlemmer af Brugerråd Nord juni 2014.

Birgitte Ruhmann (Dansk Rideforbund),

Jan Skovbo Nielsen (Gentofte Kommune),

Hans Nielsen (Danmarks Naturfredningsforening),

Peter Anthonsen (Hørsholm Kommune),

Poul Erik Birk Jakobsen (Danmarks Idrætsforbund),

Thomas Læssøe (Foreningen til svampekundskabens fremme),

Vibeke Preisler (Friluftsrådet),

Philip Francis Thomsen (Dansk Entomologisk Forening),

Henrik Troels-Smith (Rytter), 

Jørgen Elholdt (Danmarks Jægerforbund), 

Lui Vium (Dansk Cyklistforbund),

Niels Mellergaard (Styrelsen for Slotte og Kulturejendomme), 

Court Møller (Rudersdal Kommune) og

Karsten Lomholdt (Lyngby-Taarbæk Kommune)

Hans Henrik Christensen (NST),